Telefon na kartę czy abonament? Co lepsze?

telefon na kartę

No właśnie, co wybrać: telefon na kartę czy abonament? Oto jest pytanie. Od razu zaznaczmy, że nie ma na nie jednej słusznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego co jest dla nas najważniejsze w ofercie. Warto jednak porównać zalety i wady obu rozwiązań, żeby mieć pewność co lepiej się sprawdzi w naszym przypadku.

Telefon na kartę – zalety

Telefon na kartę ma sporo zalet. Jedną z ważniejszych jest brak umowy. Kupujemy starter, korzystamy, a jak nam się coś odwidzi, to po prostu przestajemy płacić i już. Nie trzeba składać wypowiedzenia, nie trzeba czekać miesiąc na zmianę oferty, nic z tych rzeczy.

Kolejna ważna rzecz- w większości ofert na kartę konto jest ważne przez rok. Oznacza to, że nawet jeśli nie mamy środków na koncie, to nie stracimy od razu numeru i będzie się można do nas dodzwonić.

Zaletą telefonu na kartę jest też możliwość łatwego przeskakiwania między ofertami u operatora. Jak potrzebujemy więcej, to wykupujemy taki pakiet, a jak mniej, to inny. Taka elastyczność jest bardzo wygodna.

Kolejny atut ofert na kartę to ich ceny. Za 25 zł u większości operatorów możemy mieć naprawdę wszystko! SMS-y, MMS-y, połączenia bez limitu i ogromny pakiet internetu.

karta czy abonament

Telefon na kartę – wady

A czy są jakieś wady? Wadą może być konieczność pilnowania terminu uzupełnienia środków na koncie. Chyba, że ktoś sobie zrobi stałe zlecenie przelewu. Ale jeśli nie, to żeby stale móc dzwonić konieczne jest pamiętanie o wpłaceniu środków zanim upłynie termin. Ta myśl, że można o tym zapomnieć, a potem nie ma jak zadzwonić może odstraszać. Prawda jest jednak taka, że trudno przeoczyć termin, bo operatorzy z wyprzedzeniem o nim przypominają.

Szczerze mówiąc więcej wad nie znam…

Abonament – zalety i wady

A jakie są zalety abonamentu? Otóż abonament to stała możliwość wykonywania połączeń. Jeśli spóźnimy się z płatnością o jeden czy dwa dni, to mimo to, nadal możemy dzwonić.

Z abonamentem można wziąć telefon, czego nie da się zrobić korzystając z oferty na kartę. Inna sprawa, czy to jest opłacalne…

Dobry abonament można mieć już za kilkanaście zł. Przy czym podkreślamy, że w tej cenie nie będzie to abonament no limit. Za taki trzeba zapłacić podobnie jak przy ofertach na kartę od 25 zł. Ale jak komuś niepotrzebny no limit, to zawsze sobie może zaoszczędzić.

Coraz więcej operatorów proponuje podpisywanie umowy bezterminowej lub krótkookresowej np. na 12 czy 6 miesięcy.

A wady? Cóż, może to być właśnie długość trwania umowy. Nawet przy umowie bezterminowej obowiązuje nas miesięczny okres wypowiedzenia. No i jeśli postanowimy zrezygnować z usług jakiegoś operatora, trzeba załatwić formalności, których nie ma w przypadku oferty na kartę.

Telefon na kartę, czy abonament?

No koniec możemy już wrócić do tytułowego pytania, co jest lepsze telefon na kartę, czy abonament? Dla osób, które nie lubią zobowiązań, nie mają stałych dochodów lub często wyjeżdżają na dłuższe okresy za granicę lepszym rozwiązaniem wydaje się być pierwsza opcja. Jednak dla tych, którzy nie chcą się martwić pilnowaniem terminów płatności i nie straszne im podpisywanie umów, wygodniejszym rozwiązaniem może się okazać abonament.

Tak, czy inaczej zachęcamy do rozważenia obu możliwości przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *